Веселин Маринов: На тази песен всички се просълзяват

|

„Страхувам се от бежанската вълна у нас. От началото на годината в България са придошли над 270 00 мигранти от Индия, Пакистан и други мюсюлмански държави.“

Това сподели 63-годишният любимец на България Веселин Маринов, пише „България днес“.

Според певеца липсата на работна ръка и ниските заплати в по-развитите държави по света, каквато на фона на републиките от Третия свят е и България, е основната причина за идването на мигрантите.

„За тези уж добре развити икономики е по-рентабилно да изплащат далеч по-ниски заплати именно на такива хора – бежанци, отколкото да плащат колкото трябва на местното население. Нещастието на Западна Европа, която е залята от бежанци, идва при нас! Просто мигрантската вълна се бави с няколко години, но в България тепърва ни предстои да се сблъскаме с ужаса, който повече от 15 години задушава западните държави“, разсъждава той.

В началото на лятото изпълнителят е бил на почивка с кола и е обиколил няколко държави, като крайната му цел била любимата му Германия, където в миналото Веселин Маринов е живял 4 години. Той твърди, че големите градове в Западна Европа са пренаселени от мигранти.

И въпреки че звучи песимистично и угрижено, като говори за нещастието, с което родината ни ще се сблъска в краткосрочно бъдеще заради бежанците, престъпленията на религиозна основа, насилието по улиците и подбиване на работните заплати, певецът все пак е щастлив.

„Щастието, което изпитвам на концерти, е онова, което ме кара да продължавам. В летните театри и зали в цяла България се събират хора, с които сме от една и съща кръвна група, които мислят като мен, които милеят за красотата в отношенията между мъж и жена, които носят в сърцата си отношението към родния край, които изпитват почит към родителите си и чувстват същата болка като мен от това, което се случва в България“, споделя той.

Веселин Маринов разказва още, че когато запее на концерт песента „За теб, Българийо“, всички хора до един се просълзяват. „Салоните сега се пълнят много по-лесно от предходни години, защото хората имат потребност да намерят себеподобни и го правят на концерт, на изложба, в театъра, а не търсят одухотвореност по интернет. Пожелавам си здраве, за да мога да продължавам да изживявам това чудо с публиката!“,  казва певецът.

„Обществото в целия свят рано или късно ще се вземе в ръце и тази глобална разруха, която е тръгнала по света, няма да стигне до Божието наказание, каквото са войните“, вярва той. Изпълнителят недоумява защо навлизането на дигиталните отношения в живота са убили чувствата у хората. „Вие сами знаете какво беше да напишеш едно писмо на ръка, да го запечаташ в плика, да чакаш с трепет деня, в който кожената чанта на пощальона ще се отвори и ще получиш най-сетне отговора. Младите хора не могат да направят разлика и да оценят красотата в човешките отношения, останали в миналото, днес те си пишат есемеси, те са деца на дигиталния свят“, споделя изпълнителят за „България Днес“ .